Британська компанія створила проєкт для EXPO 2030 в Одесі

Архітектурне бюро Zaha Hadid Architects розробило генеральний план павільйонів для Expo-2030 в Одесі.

Українське місто подало заявку на проведення виставки у вересні 2022 року, а відбутись подія має у квітні-жовтні 2030 року. Тема виставки – “Відродження. Технології. Майбутнє”, пише DTF.

Згідно з проєктом, загальна площа забудови складатиме 80 тис. кв. м. Розташувати павільйони пропонують у полях зрошення біля Хаджибейського лиману. Вартість проєкту оцінюють у 1,3 млн євро.

Генеральний план, який пропонує британське бюро орієнтований на спадщину та відповідає принципам сталого розвитку. Після завершення виставки усі павільйони демонтують та можуть бути використані у майбутньому. Країни-учасниці зможуть або забрати їх з собою, або лишити в Україні, де вони слугуватимуть як медичні заклади, дитсадки, творчі простори тощо.

План Zaha Hadid Architects передбачає пʼять елементів — головний бульвар, який обʼєднуватиме всі частини забудови та площі з національними виставковими залами. На півдні облаштують екопарк, а логістичні місця для персоналу, учасників та гостей організують в кінці бульвару.

Серед інших кандидатів на проведення Expo 2030 – південнокорейський Пусан, італійський Рим та столиця Саудівської Аравії — Ріяд. Переможця оголосять у листопаді 2023 року.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі