7 волонтерських ініціатив, які допомогають відновлювати деокуповані міста та села

Формати відпочинку цього літа диктує сама ситуація. Розповідаємо про волонтерські ініціативи, які організовують виїзди в деокуповані села та міста з метою допомоги постраждалим. Це гарна нагода провести вихідні з користю, познайомитися з однодумцями та трансформувати тривогу в гарну справу.

1. Repair Together

волонтерські організації які допомогають відновлювати міста після деокупації

Ініціатива займається відновленням деокупованих сіл на Чернігівщині та організовує волонтерські виїзди в села Ягідне та Лукашівка. Толоки відбуваються в форматі дводенних поїздок, волонтери ночують в наметах, харчування та інструменти забезпечують організатори. Основне завдання – допомогти розібрати завали зруйнованих будинків. Наша редакція приєдналася до одного з виїздів й зробила репортаж про толоку.

Слідкувати за анонсами поїздок можна в Instagram ініціативи

2. Будуємо Україну Разом  (БУР)

Будуємо Україну Разом волонтерські організації які відновлюють відбудовують україну після війни

БУР стартував у 2014 році як програма благодійної організації “Українська освітня платформа”, яка створює можливості для молоді творити зміни в країні через волонтерство. Перші об’єкти, які відновили волонтери, знаходилися в Краматорську. Зараз БУР допомагає ремонтувати будинків для вимушених переселенців та відновлювати деокуповані міста та села. Робота відбувається в кількох форматів: тижневий табір, виїзди на вихідні та одноденні толоки.

Анонси таборів та інших толок публікують в Instagram

3. Район #1 (Districtone.Foundation)

Districtone.Foundation волонтери допомагають відновлювати міста після деокупації

Організація Район #1 з’явилася як проєкт джентрифікації одного з старих районів Києва. Після повномасштабного вторгнення росії організатори вирішили переформатувати його роботу й зараз займаються відновленням деокупованих сіл та міст. Основні напрямки діяльності: оцінка ушкоджень, консервація для захисту будівель, прибирання вулиць від наслідків воєнних дій, розробка та реалізація архітектурних рішень. 

Приєднатися до ініціативи можна заповнивши анкету на сайті.

4. Добробат

Добробат де знайти ініціативи волонтерів по відновленню відбудові міст

Добровольчий будівельний батальйон, який займається відбудовою зруйнованих внаслідок військових дій об’єктів в Київській, Чернігівській та Сумській областях. Щоб долучитися до ініціативи потрібно заповнити анкету на сайті, вказавши свою спеціалізацію. Далі організатори формують групи волонтерів та направляють на конкретні об’єкти, всю організацію Добробат бере на себе. 

Більше інформації про Добробат та анкета для волонтерів на сайті

5. Сміливі відновлювати

Сміливі відновлювати волонтерські ініціативи з відновлення міст після деокупації

Це спільний проєкт ГО «Урбанрада» разом з БФ «ЯнголиЮА» з відновлення міст і сіл України після вторгнення окупантів. На першому етапі  ціль – консервація: реставрація вікон, ремонт дахів, ремонт виламаних дверей та прибирання дворів й помешкань від уламків. Також ініціатива займається будівництвом тимчасових будинків, які надають донорські організації. Географія – Буча, Ірпінь, Гостомель та навколишні села, але з часом організатори планують розширювати діяльність та рухатися на північ, схід і південь, відновлюючи міста і села, звільнені Збройними силами України

Долучитися можна заповнивши анкету
Анонси заходів можна знайти на сторінці Facebook

6. Вдома

волонтерські організації які допомогають відбудовувати

Волонтери ініціативи “Вдома” допомагають відновлювати житло та комфортні умови мешканцям Київської області. Збирають запити про потрібні речі та збирають гроші на будівельні матеріали. Організації завжди потрібні волонтери: координатори (зайнятість кілька годин на тиждень), сортувальники речей (зайнятість 1-3 рази на тиждень по кілька годин), водії з власним авто для виїздів в Ірпінь, Горенку, Гостомель,  Мощун, волонтери на видачу речей на місцях.

Контакти ініціативи – сторінка Facebook

7. Б50 Волонтери

волонтери які відновлюють міста

Ініціатива залучає волонтерів для допомоги в Київській області. Області робіт: розчистка завалів будинків, легкий ремонт парканів, дверей чи вікон, базове облаштування помешкання чи території. Доїзд на автівках водіїв-волонтерів. Команда вирушає на локацію на три дні, зазвичай п’ятниця-неділя, але можна долучитися й на 1-2 дні.

Анонси майбутніх поїздок в групі Facebook


Як волонтери з Києва допомогають відновлювати деокуповані села

Репортаж