7 місць для осені недалеко від Києва

Подорожі восени особливо романтичні – навіть звичні місця в жовто-гарячих кольорах осені виглядають по-новому. Пропонуємо добірку цікавих та мальовничих місць недалеко від Києва, куди можна дістатися без особливих логістичних складнощів.

Дізнавайтесь більше про цікаві місця України, підписуйтесь на наш Telegram канал або Viber групу.

Парк Олександрія, Біла Церква

парк олександрія мальовничі місця для осені біля києва
Фото: Роман Наумов

Всього в кількох годинах від Києва розташувався мальовничий дендропарк Олександрія. Він знаходиться прямо в місті Біла Церква. Дендрологічний парк був заснований в 1793 році коронним гетьманом Ф.-К. Браницьким та названий на честь його дружини Олександри. Свого часу парк в Білій Церкві вважався одним з найкращим в Європі. На території можна знайти чимало старовинної архітектури, величезних дерев та мальовничих галявин. Це місце чудово підійде для неспішної прогулянки вихідного дня.

Як доїхати: Від Києва до Білої Церкви на маршрутних такі з Либідської, Центрального Вокзалу та Центрального Автовокзалу. До парку – на таксі, маршрутці або пішки.

Корсунь-Шевченківський, Черкаська область

Корсунь шевченковский осенью
Фото Олени Литвин

Мальовниче містечко розташувалося на порогах річки Рось в Черкаській області. Прямо з автовокзалу можна дістатися до колишньої садиби Лопухіних, звідки починається дендропарк. На території парку заходиться кілька музеїв, виставка військової техніки, галерея. В самому парку зберігся майже 250-річний дерев’яний будинок лісника, є відреставрований підвісний місток.

В нас є детальний путівник Корсунем, там є що подивитися окрім парку.

Як доїхати: автобусом з автовокзалу на Видубичах.

Переяслів-Хмельницький, Київська область

Переяслов Хмельницкий осенью
Фото dmitrieva-larisa.com

Місто козацької слави та музеїв. В Переяславі знаходиться аж 27 музеїв! Більшість з них знаходиться на території Національного історико-етнографічного заповідника “Переяслав”. Один з оригінальних – музей космонавтики в приміщенні колишньої церкви. Сам комплекс – ідеальне місце для вихідного дня. Нещодавно ми публікували детальний путівник Переяславом та околицями.

Як доїхати: автобусом з автостанції “Дарниця” або маршруткою від метро Чернігівська.

Дениші, Житомирська область

Фото vovchenya

Любителям скель та руїн варто звернути увагу на Дениші: тут є мальовничий скельний масив вздовж річки Тетерев, а зовсім поруч – руїни палацу Терещенків. На скелях часто можна зустріти спортсменів, а за домовленістю спробувати й самому підкорити невелику кам’яну стіну під наглядом інструктора. Навколо шикарні ліси, де восени можна збирати гриби. Приємний бонус – хороша дорога від Києва, а також велика кількість інших об’єктів в цьому напрямку, які можна об’єднати в маршрут вихідного дня.

Як доїхати: з Києва автобусом або маршруткою з Північного автовокзалу в напрямку Житомира. В Житомирі пересісти на маршрутку №109 та їхати до греблі.

Міжріченський регіональний ландшафтний парк

Межреченский региональный ландшафтный парк
Фото Влад Чумаченко

Якомога далі від міста, поближче до природи – це про Міжріченський регіональний ландшафтний парк. Поки що це не дуже популярне місце, де можна не тільки помилуватися пейзажами, а й зустріти диких звірів та рідкі види рослин. По парку проводять екскурсії та тематичні тури, але деякі маршрути можна обійти й самостійно.

Як доїхати: до Міжріченського парку з Києва ходять маршрутки в напрямку Київ-Чернігів, проте до самого парку потрібно дійти пішки або домовитися про трансфер.

Читайте також: 9 парків поблизу Києва

Село Буки, Київська область

Насправді в Україні існує мінімум три села з назвою Буки, які нам відомі. Але на цей раз мова про село Буки, що знаходиться в Київській області. Це місце відоме своїм ландшафтним парком, міні-зоопарком та фонтаном з Хрещатику, який тут успішно функціонує. Поряд з Буками є кілька старовинних водних млинів, а також інших цікавинок про які ми детально розписали тут.

Село Буки осень
Фото DenyaD

Як доїхати:  з Києва на маршрутці з Либідської, Центрального автовокзалу або Південного ЖД Вокзалу до Сквири. Далі пересісти на маршрутку до Бук.

Чернігів

Для тих, кому ближче прогулянки містом, ніж лісом, рекомендуємо з’їздити на вікенд до Чернігова. По-перше, це місто знаходиться відносно недалеко – кілька годин дороги від Києва. По-друге, тут дуже гарно восени й багато різних пам’яток та цікавинок в межах міста, які можна оглянути: печери, вулички з дерев’яними будиночками, старовинні храми, оглядові майданчики. Центральна частина міста дуже затишна та компактна – як раз для осінніх прогулянок.

Як доїхати: на автобусі від станції метро Чернігівська

Фото обкладинки: Craig Adderley


Готові автомобільні маршрути Україною

Путівники, поради, карти